'گزارشی از دیدار رئیس و اعضای هیئت امنا مجمع الفکر الاسلامی و پژوهشگاه فقه نظام با مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 1397/9/19
بازدید : 1087
زمان انتشار : 07:46:00

دیدار رئیس و اعضای هیئت امنا مجمع الفکر الاسلامی و پژوهشگاه فقه نظام با مقام معظم رهبری

رئیس و اعضای هیئت امنا و هیئت علمی مجمع الفکر الاسلامی و پژوهشگاه فقه نظام با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

 به گزارش روابط عمومی دفتر حضرت آیت الله اراکی، این دیدار که در آن رؤسای و برخی از اعضای هیئت امناء و هیئت علمی مجمع الفکر الاسلامی، پژوهشگاه فقه نظام، مرکز مطالعات راهبردی فقه حکومتی، پژوهشکده انساب نبوی و مرکز پژوهشی امامت و ولایت به عنوان بخشی از مجموعه‌های تحت اشراف حضرت آیت الله اراکی، ایشان را همراهی میکردند، در تاریخ 14 آبان ماه برگزار گردید.

در این دیدار حضرت آیت الله اراکی به عنوان بنیانگذار و رئیس هیئت امنای این مجموعه‌ها به بیان برخی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها و معرفی اعضای فعال آن پرداختند و به صورت موجز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در 31 سال گذشته، محضر مقام معظم رهبری ارائه فرمودند.

در ادامه مقام معظم رهبری با تشکر و قدر دانی از زحمات دست اندر کاران با بیان اینکه «قم به این کار نیاز دارد» به بیان اهمیت و ارزش پرداختن به این مسائل در فضای علمی حوزه‌های علمیه و در پاسخ به نیازهای نظام اسلامی پرداختند و با اشاره به اهمیت پژوهش‌های بنیادین و تدوین موسوعه‌های روایی و نظار آن، تلاش برای تولید علم در زمینه‌های مرتبط با فقه نظام و فقه‌های مضاف را مهمتر دانسته و با ذکر این نکته که این تلاش علمی آخرین تلاش نخواهد بود، ارزش تلاش‌هایی را که در ابتدای شکل گیری این علوم صورت می گیرد را بالاتر خواندند.

ایشان با اشاره به نوپیدا بودن این مباحث، خاطرنشان کردند: لازم است به صورت جدی تمرکز خود را روی این کار قراردهید و در عرصه های مختلف فقه مضاف مانند فقه تربیت، فقه اقتصاد و … که کمتر کار شده است مباحث را با شیوه مرسوم فقه در ذکر ادله و بررسی آن، تعقیب کنید.

رهبر انقلاب با بیان اینکه شما در این حرکت تنها و آخرین نخواهید بود فرمودند: اگر اینگونه عمل نمایید این کار از شما به یادگار خواهد ماند و دیگران نیز به آن ملحق خواهند شد و به بیان دیدگاه ها و نظرات خود خواهند پرداخت لکن «الفضل للمتقدم» و پاداش این سنت حسنه برای شما خواهد بود.

پیش از این دیدار نیز مقام معظم رهبری از نمایشگاهی که از آثار تولیدی مجمع الفکر الاسلامی در محل دیدار آماده شده بود دیدن فرموده و دیدگاه‌ها و نقطه نظرات گرانسنگ خویش را در راستای ارتقاء این حرکت علمی بیان داشتند. در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین رفیع به عنوان مدیر مجمع الفکر توضیحات لازم را در خصوص آثار و برنامه‌های این مرکز، ارائه فرمودند.

ارسال نظر