كتاب فقه نظام اقتصادي اسلام (جلد اول) اثر آیت الله اراکی، به زبان انگليسي منتشر شد.
تاریخ انتشار : 1397/9/10
بازدید : 64
زمان انتشار : 13:04:00

ترجمه كتاب فقه نظام اقتصادي اسلام (جلد اول) به زبان انگليسي از تاليفات آيت الله محسن اراكي (موسس و رئیس هیات امنای پژوهشگاه فقه نظام) به زيور طبع آراسته شد.


چاپ مجلد اول کتاب «فقه نظام اقتصادی اسلام» به زبان انگلیسی
مجلد اول فقه نظام اقتصادی اسلام تالیف حضرت آیت الله اراکی «دامت برکاته» به زبان انگلیسی ترجمه و توسط انتشارات جامعة المصطفی العالمیة به زیور طبع آراسته شد.
موضوع : اسلام و اقتصاد
مترجم: دکتر عبدالعزیز دفتری
ناشر: انتشارات جامعة المصطفی العالمیة
نوبت و تاریخ چاپ: پاییز، بهار 97
.
با استعانت از خدای متعال و در ظل عنایات حضرت ولی‌عصر«ارواحنا فداه» ترجمهٔ انگلیسی مجلد اول از فقه نظام اقتصادی اسلام، که از مجموعۀ دروس خارج آیت‌الله اراکی«دامت برکاته» بشمار می‌رود توسط انتشارات جامعة المصطفی العالمیة به زیور طبع آراسته شد.
این کتاب به قلم حضرت آیت‌الله محسن اراکی«دامت برکاته» تالیف شده، و توسط فاضل فرهیخته جناب دکتر عبدالعزیز دفتری«زید‌ عزه» به زبان انگلیسی برگردان شده است.

🔻آنچه در این کتاب می‌خوانیم:
در ابتدا با درآمدی بر مفهوم نظام اقتصادی و ارتباط آن با مکتب و علم اقتصاد شروع می‌شود و با تعریف واژگان اصلی از جمله؛ اقتصاد، فعالیت اقتصادی، ‌نظام اقتصادی،‌ جهان‌بینی اقتصادی و‌ مکتب اقتصادی آغاز می‌شود. همچنین جهان‌بینی اقتصادی مارکسیسم به طور طبیعی ابتدا تبیین می‌شود و سپس جهان‌بینی اقتصادی نظام سرمایه‌دار و در نهایت جهان‌بینی اقتصادی اسلام موضوعیت پیدا می‌کند.

ارسال نظر